Proč je důležité mít více zdrojů příjmu

10.09.2022

Spoustu nováčků přichází na trhy s tím, že díky tradingu jednou zbohatnou a nebudou si již dělat nikdy hlavu s nedostatkem peněz. Obchodování sice může být krásný přivýdělek, ale je dobré se na to spoléhat?

Luxusní auta, velké jachty, balíky peněz, drahé hodinky... S tím vším jste se již jistě na instagramu či jiné sociální síti setkali, a to hlavně ve spojitosti s tradingem. Pravda je taková, že na trzích se dá vydělat neomezené množství peněz, bohužel je to však také jedna z věcí, která mnohým lidem zcela zavírá zdravý rozum a nevidí tu těžkou realitu, která se za takovým vysněným životem skrývá. My se již na trzích pár let pohybujeme, a proto vám můžeme říct, proč není dobré spoléhat se pouze na trading jako svůj hlavní zdroj příjmu.

Problém tradingu

Krátkodobé obchodování měnových párů (nebo jiných aktiv) přináší dobrou možnost vydělání peněz, je zde však malý háček. Existuje velké množství obchodních strategií ale žádná z nich nemůže fungovat každý den. Občas se zkrátka objeví den, týden či měsíc, který dopadne ztrátově. Každopádně to nemusí znamenat konec nebo že je trading neefektivní, pokud máte dobrý risk management, strategii a hlavně psychologii, pak není vydělávání peněz na trzích z dlouhodobého hlediska nic nereálného. Problém by to však byl v momentě, kdy by byl trading vaším jediným zdrojem příjmu. Co teď? Pokud nemáte dobrý rozpočet, pak těžko splatíte veškeré výdaje a na zábavu už vůbec nic nezbude. Je zde jedno efektivní řešení.

Řešení - více zdrojů příjmu

Mít více zdrojů příjmu neuleví jen vaší peněžence, ale také vaší mysli a budete tak na trzích vykazovat lepší výkony. Věřte, že není horší přístup, než obchodovat pod tlakem, že zkrátka musíte vydělat nějaké peníze, abyste zaplatili své výdaje, takhle to prostě nejde. Takže základ profesionálního tradingu je mít více zdrojů příjmů. Z počátku to může být zaměstnání či brigády a trading mít pouze jako takový koníček dokud nebudete mít velký kapitál. Časem si můžete vybudovat svůj vlastní byznys a pobírat příjem odtamtud. Velmi výhodné je také vlastnit určité věci, které se dají dlouhodobě pronajímat. Časem pak své portfolio můžete obohatit o různé akciové dividendy, které vám čas od času také hodí něco na váš účet. Možností je skutečně mnoho a mít více zdrojů příjmu je nejlepší způsob, jak si budovat bohatství a přitom se v životě příliš neomezovat. Pokud vám náhodou nějaký příjem vypadne, máte další, díky kterým dokážete pokrýt veškeré výdaje bez stresu a špatných úvěrů.

DOPORUČENÍ NA ČLÁNEK: Pasivní příjem a jak ho budovat