Recenze brokera IC Markets v roce 2023

16.04.2023

V tomto článku se podíváme na mnou využívaného brokera, u kterého jsem od roku 2021, tudíž mohu objektivně zhodnotit zda je vhodný či nikoliv. Podíváme se na výhody, nevýhody a nějaké doporučení z mé strany. Článek doporučuju přečíst celý.

Stručně o brokerovi

IC Markets je největší ECN broker v Austrálii, kde působí již od roku 2007. Jedná se o brokera, který je řádně regulovaný a pojištěný s velmi příjemnými poplatky. Dbá na velmi důkladnou bezpečnost, a proto jsou vklady klientů drženy odděleně od finančních prostředků společnosti v Australské národní bance. V případě krachu společnosti tedy klienti dostanou své peněžní prostředky bez problému zpět (společnost je však velmi dobře zabezpečená).

Samozřejmostí je i demo účet, který není časově ani jinak limitován a můžete si jich vytvořit klidně i více (například pro testování nových strategií).

Broker je navíc regulován hned třemi regulátory, kterými jsou:
- ASIC (Austrálie)
- FSA (Seychely)
- CySEC (Kypr)

Obchodní instrumenty

Společnost nabízí obchodování více než 2 250 instrumentů, do kterých se zařazují měnové páry (forex), jednotlivé akciové tituly, burzovně obchodované indexy, komodity a nově i kryptoměny. Pákový efekt je až 1:500 (doporučuju se držet max 1:100).

Spready se pohybují ve velmi přívětivých číslech. Například nejobchodovanější měnový pár EURUSD má spread pouze rozmezí 0,1 až 0,6 pipů. Existuje však také typ účtu, kde jsou spready naprosto nulové, nyní si oba účty představíme.Typy účtů

STANDARD ACCOUNT
- klasický spreadový účet, kde se neplatí žádné poplatky za vstup do pozice
- spready průměrně 0,6 pipů
- vklady a výběry zdarma
- zpracování obchodních příkazů ihned
- obchodní platforma pouze MetaTrader 4/5

RAW SPREAD ACCOUNT (doporučuju)
- nulové spready (platí se poplatek 3,5$ na 1 lot za vstup a 3,5$ za výstup)
- vklady a výběry zdarma
- zpracování obchodních příkazů ihned
- obchodní platformy MetaTrader 4/5 a cTrader

Častý dotaz: "Jak je to s těmi poplatky u RAW SPREAD ACC? Není dohromady 7$ na lot hodně?"

Odpověď: Ne! Je to naprosto skvělý typ účtu. Je důležité si uvědomit, že je to 7$ na standardní lot. Začátečníci většinou obchodují s mikro loty (například 0.01) a pokud vstoupíte do obchodu s lotem 0.01, tak je poplatek 0,07$, což je zhruba 1,5 Kč. Poplatek se automaticky započítává do otevřené pozice, takže se vy o nic nemusíte starat a skutečně máte nulový spread, tudíž se nemůže stát, že budete z trhu vykopnuti, aniž by si k vašemu stop lossu skutečně došel.

Registrace probíhá naprosto stejným postupem jako u všech jiných brokerů. Je potřeba ověřit vaší totožnost pomocí procesu KYC (to proto, aby se za vás nemohl nikdo vydávat). Vklady a výběry

Vklady i výběry jsou u brokera naprosto zdarma. Žádné skryté poplatky zde neočekávejte. Výhodou je, že společnost nabízí poměrně velké množství platebních metod, včetně krypta!

- Platební karta (VISA, Mastercard)
- Bankovní převod
- PayPal a elektronické peněženky (Skrill, Neteller, ...)
- Platba Bitcoinem
- A další

Výhody a nevýhody brokera IC Markets

+ vklady a výběry zdarma
+ přes 2 250 instrumentů a páka až 1:500
+ demo účet zdarma a neomezeně
+ možnost nulových spreadů
+ velmi příjemné poplatky (žádné skryté)
+ regulovaný broker (třemi společnostmi)
+ velmi rychlé zpracování obchodních příkazů
+ pravidelné webináře pro klienty zdarma

- vklad je minimálně 200$ (není to moc, ale někteří brokeři nabízí i 100$)
- není zde česká podpora (komunikují anglicky)
- při zvýšené aktivitě může dojít ke zpoždění objednávky (to se však stává minimálně, spíš během silných fundamentů)


Vlastní názor + registrační odkaz

S tímto brokerem jsem naprosto spokojený. Začal jsem u něj obchodovat v roce 2021 a nezaznamenal jsem jediný problém. Při výběru peněz se transakce většinou zpracovaly do druhého pracovního dne (jednou tři pracovní dny, ale pravděpodobně měli v Austrálii státní svátek). Využívám raw spread účet, protože se mi v minulosti často stávalo, že mě trh vykopnul na stop lossu, aniž by se k němu skutečně dostal. Raw spread účet má nulové spready a těch pár korun za poplatek se určitě v tomhle vyplatí. Pokud však preferujete dlouhodobé obchody v rámci dní či týdnů, pak bude pro vás lepší standard account. 

Na závěr bych vám zde rád přidal partnerský registrační odkaz, skrze který se můžete registrovat a klidně si pro začátek vytvořit jen demo účet na vyzkoušení. Registrací přes níže uvedený link mě podpoříte + si zajistíte o něco výhodnější podmínky do budoucna. Zejména v případě spreadového účtu budete mít výhodnější spready, než běžní uživatelé.

Registrace k IC Markets zde