Tyto tři filmy o burze tě zaručeně namotivují

04.11.2022

Patříš mezi ty jedince, co si neodpustí večerní film a pohodu? Co takhle se u toho i něčemu přiučit a pořádně se namotivovat na cestě za svým snem? V tomto krátkém článku ti přinášíme doporučení na tři filmy, které se odehrávají na burzovním prostředí.

VLK Z WALL STREET

Prvním filmem, který ti doporučujeme zkouknout, je jednoznačně Vlk z Wall Street v naprosto geniálním obsazením v hlavní roli s Leonardem Di Capriem, který zde představuje hlavní postavu - burzovního makléře Jordana Belforta. Celý příběh je založen na skutečné události burzovních podvodů. Prosíme vás, neinspirujte se touto situací, pouze si užíjte zážitek z filmu a dobře se bavte.

WALL STREET - PENÍZE NIKDY NESPÍ

Jako druhé zde máme navazující film na původní dílo Wall Street z roku 1987 v hlavní roli s Charlie Sheenem. Bohužel tento první díl aktuálně není nikde možný zhlédnout a tak se budete muset spokojit s tímto druhým navazujícím dílem. Zde se v hlavní roli představí známý herec Shia Labeouf. Že ho podle jména neznáte? Ztvárnil například postavu Sama Witwickyho v Transormers. Jedná se o další skvělý (tentokrát však smyšlený) příběh z burzovního prostředí, kde nahlédnete pod poklici hypotéční finanční krize z roku 2008 a jaký to mělo vliv na finanční instituce.

Štěstí na dosah

Jako třetí a zároveň poslední film z toho článku zde máme Štěstí na dosah, ve kterém hraje hlavní postavu známý herec Will Smith. Jedná se o příběh z chudoby, kdy se Will snaží uživit svou rodinu prodejem lékařské pomůcky, zvané jako dozimetr. Z počátku se mu i daří, no časem příjde na problémy a s rodinou vychází finančně velmi zle. Nakonec od něj odejde žena a se svým synem skončí na ulici kvůli neplacení nájmu v bytě, kde žili. Rozhodne se tedy zůčastnit se makléřské zkoušky, kterou nakonec vyhraje a změní si tak svůj život. Dodáváme, že tento příběh je silně emotivní.

Závěr

Těch filmů, které popisují burzu jako takovou je velké množství. Hodně filmů vzniklo zejména po hypotéční krizi v roce 2008 (The big short, Margin call, ...) ale to by bylo pořád to samé téma. Toto jsou za nás aktuálně tři nejlepší filmy, které by měl zhlédnout každý obchodník. Nejedná se přímo o trading, ale ten nádech tam je a zajisté vás tyto filmy dokážou namotivovat a pobavit.