3 důvody, kvůli kterým vám může utéct dobrý obchod

18.09.2022

V tomto krátkém článku se zaměříme na tři velmi časté a důležité důvody, kvůli kterým velké většině traderů utíkají obchody, které by v případě vstupu byly velmi úspěšné.

1. Strach ze ztráty

První důvod je velmi rozšířený a to zejména v případě, kdy trader začne obchodovat s reálnými peněžními prostředky, o které již doopravdy při ztrátových obchodech přichází. Nejčastější příčina tohoto strachu je však pouze emocionální nevyrovnanost. Daný obchodník tak zřejmě obchoduje s větší částkou, než o kterou si může dovolit přijít, což je jedno ze základních pravidel obchodování i investování.

2. Nejistota při analýze

Druhým důvodem je nejistota, kterou obchodník zažívá při svých analýzách. Doslova si tak není jistý tím, co dělá. Napravením této nejistoty se dá dosáhnout pouze kvalitním vzděláním, informacemi a hlavně praxí. Pokud si tedy nejste svými analýzami jistí, zkuste se zaměřit jen na pár metod, které k obchodování budete potřebovat a nebo se přidejte do naší VIP skupiny, kde každý den zasíláme naše vlastní analýzy (nábor probíhá vždy koncem kalendářních měsíců na našem instagramu).

3. Nepozornost

Poslední častý důvod je prostá nepozornost. Tímto můžeme myslet například neustále rozptylování jinými aktivitami, což na druhou stranu není špatná věc, mít nějaké koníčky. Problém je to však v situaci, kdy čekáte na vstup a ten vám mezitím unikne, protože vaše pozornost směřovala k něčemu jinému. Z toho důvodu doporučujeme veškeré analýzy provádět přes aplikaci tradingview a nastavovat si cenová alerty, kdy dostanete upozornění v případě, že se cena přiblíží k vaší zadané ceně.