Návod jak se vrátit na trhy po letním období (5 kroků)

31.08.2023

Letní období je obecně v rámci finančních trhů považováno za slabší, ať už vývojem nebo výsledky. Může za to fakt, že je na trzích snížená aktivita vlivem hezkého počasí a dovolených, které si nejen retailoví obchodníci užívají plnými doušky. V tomto článku se zaměříme na 5 tipů, které je vhodné aplikovat pro plynulý návrat do klasického tržního prostředí.

1. Projdi si své oblíbené trhy a zjisti, co se přes léto událo

Jako první byste se měli podívat na to, co se na trzích během léta přihodilo. Forexoví obchodníci by si měli projít své oblíbené měnové páry z týdenních grafů a podívat se na dlouhodobý vývoj. Během léta je totiž na trzích snížená aktivita, avšak toto léto byly pohyby docela impulzivní. Osobně bych se držel dlouhodobých trendů, protože vlak je silně rozjetý.

2. Obnov své znalosti

Je určitě vhodné připomenout si své znalosti, kterými na trhu operujete. Nastudujte si svůj obchodní plán a strategii, několikrát za sebou si zopakujte co všechno musíte na trzích dodržovat, co budete obchodovat a jak to budete obchodovat. Návrat na trhy může lákat k chybným rozhodnutím jako je například overtrading. Není rozhodně kam spěchat, příležitosti tu vždycky byly a vždycky budou, je potřeba na to jít pomalu a držet se své strategie.

3. Začni s menšími obchody

Pokud jste byli přes léto neaktivní, nebo jste obchodovali jen občas, tak doporučuju začít obchodovat s menšími objemy, než jste byli zvyklí. Je to z toho důvodu, že trhy mohou zpočátku slušně potrápit, tak ať z toho nejsou hned zbytečné ztráty. Risk management bych snížil na polovinu dosavadního risku.

4. Připrav se i psychicky

Důrazně doporučuju nastavit svou hlavu správným směrem. O psychologii na tomto webu, discordu i instagramu mluvím často a má to své odůvodnění. Psychika totiž tvoří až 80 % úspěchu na trzích. Někdo uvádí 90 %, já však 20 % přikládám důležitosti znalostí technické analýzy a řízení pozic, protože mít jen dobrou psychiku také nestačí. Namotivujte se na trading, přečtěte si nějakou knihu o seberozvoji (nebo o tradingu od Marka Douglase), cvičte, stravujte se zdravě a poslouchejte podcasty. Budete mít lepší mysl než někdo, kdo jen bude jíst pizzu, pít alkohol a válet se u televize.

5. Přidej se k lidem, kteří mají stejný cíl

Na závěr bych určitě doporučil přidat se na náš discord, kde bude brzy spuštěna soutěž o velmi hodnotné ceny jako poděkování za překročení hranice 100 aktivních obchodníků ve skupině. Tento discord server je komunitní, to znamená že všichni členové mají možnost komunikovat s ostatními a také zasílat své analýzy, které následně všichni konzultujeme. Samozřejmostí je i každodenní aktivita z mé strany, včetně tržních analýz, vzdělávacího obsahu a podobně. Cena předplatného je jen 350 Kč na měsíc a za těch pár korun získáte přístup k velmi hodnotnému obsahu + budete mít možnost vyhrát hned několik cen (například kurz). Společně jsme všichni silnější a jdeme za tím stejným cílem, kterého můžeš s mou pomocí dosáhnout.

Přidej se nyní a nenech si to ujít, časem se bude zdražovat.